به سوی پایداری در توسعه

توسعه پایدار، پیشرفت همه‌جانبه و مسئولیت اجتماعی سازمانی-از نگاه هامون طهماسبی

به سوی پایداری در توسعه

توسعه پایدار، پیشرفت همه‌جانبه و مسئولیت اجتماعی سازمانی-از نگاه هامون طهماسبی

به سوی پایداری در توسعه

از جست و جو و دغدغه برای ساختن جامعه‌ای بهتر، به مفهوم «توسعه پایدار» رسیدم و این، زمینه‌ای است که در این سال‌ها فعالیت‌های پژوهشی، آموزشی و مشاوره‌ای من را به سوی خود همگرا کرده است.
این وبلاگ قرار است ان شاء الله به شکلی ساده و بی‌تکلف، برخی از مشاهدات، تجربه‌ها، فکرها و دغدغه هایم را در این حوزه با مخاطبان به اشتراک بگذارد.
و البته حتما لازم است تاکید کنم که «توسعه پایدار» برای من دقیقا آنچه که در مغرب زمین درس داده می‌شود نیست و حرف‌های زیادی درباره آن و مفاهیم مرتبط نظیر «پیشرفت» دارم؛ لذا تاکید زیادی دارم که به ویژه در حوزه جامعه و فرهنگ، خود بایستی مولد و نظریه‌پرداز برای بازتعریف این پارادایم پیشران دنیای امروز باشیم.
عکس بالای وبلاگ را در کردستان زیبا گرفته‌ام و بسیاری از چیزهایی را که از توسعه پایدار می‌خواهم، مختصر و مفید بیان می‌کند: زندگی‌ای از نظر اقتصادی آبرومند، در دامان طبیعتی زیبا و سرسبز و در بستر جامعه‌ای شاداب که فرهنگ اصیل بومی خود را حفظ کرده و با حضور آرامش بخش «خانواده ایرانی» به عنوان رکن بی‌بدیل آن، به سوی سعادت می‌رود.
هامون طهماسبی

بایگانی

من هامون طهماسبی هستم. زاده 1364 در شهر سنندج که در حال حاضر مدیر «مرکز توسعه پایدار» دانشگاه صنعتی شریف هستم و از سال 1390 هم به طور تخصصی در حوزه‌های مرتبط با مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، توسعه پایدار، توسعه محلی و نیز عموم حوزه‌های اجتماعی مدیریت، فعالیت آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای داشته‌ام. تحصیلات من در کارشناسی، مهندسی صنایع بوده، ارشد، MBA و در دکترا، مدیریت خوانده‌ام و هر سه مقطع را نیز در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده‌ام. سال‌ها تجربه همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد و درگیری در فعالیت‌های مختلف اجتماعی را نیز دارم و از این بابت فکر می‌کنم که هم انگیزه و هم قابلیت‌های حداقلی لازم برای کار و زندگی در حوزه‌های مرتبط با مسائل اجتماعی را دارم.

کشورم را با همه مشکلات و گرفتاری‌هایش بسیار دوست دارم و هرجا که بتوانم و به هر میزان، سعی می‌کنم برای بهتر شدن حال خودش و مردمانش قدم بردارم. رزومه‌ای عجیب و غریب! و با سابقه‌ای از فعالیت‌های متنوع دارم. در گذشته‌های دور، تجربه قهرمانی شطرنج جوانان کشور، عضویت در تیم ملی شطرنج جمهوری اسلامی ایران و همچنین کسب مدال نقره المپیاد جهانی شیمی یا موفقیت در مسابقات عکاسی را دارم. با این حال، این‌ها و چیزهای مرتبطی که در جست‌وجوی اینترنتی راجع به من پیدا می‌کنید، هویت اصلی من نیستند و فارغ از این عناوین، دوست دارم انسانی مسئولیت‌پذیر، اصیل، یادگیرنده و دردمند نسبت به جامعه خود باشم. از این بابت که آدم چند جانبه و به اصطلاح چند بعدی‌ای بوده‌ام و تجربه‌ها و درک متنوع و گسترده‌ای از همکاری با بخش‌های خصوصی، دولتی، مردم‌نهاد و دانشگاهی دارم، فکر می‌کنم بتوانم همراه خوبی برای سازمان‌ها در مواجهه با مسائل اجتماعی‌شان باشم.

چنانچه با برگزاری دوره‌های آموزشی یا ارائه خدمات مشاوره‌ای می‌‌توانستم به شما و سازمانتان در ساختن جامعه‌ای بهتر و ایرانی آبادتر کمک کنم، خوشحال می‌شوم که با شما گفتگو کنم. در صفحه «خدمات مشاوره‌ای» می‌توانید با حوزه‌های فعالیت من آشنا شوید و در صورت تمایل از طریق نشانی ایمیل زیر می‌توانیم با یکدیگر ارتباط بگیریم:   thamiran@yahoo.com